nikan
سفارش خرید پرینتر سه بعدی

سفارش خرید پرینتر سه بعدی 

پرینترهای سه بعدی دستگاه هایی هستند که امکان ساخت قطعات متنوع را بدون نیاز به قالب سازی فراهم می کنند. این ماشین ها مشابه پرینترهای معمولی طرح مورد نیاز خود را از یک رایانه یا تلفن همراه دریافت می کنند. اما تفاوت پرینترهای سه بعدی و معمولی در نوع طرح دریافتی آن هاست. از آنجایی که چاپگرهای معمولی برای چاپ یک طرح دو بعدی بر روی یک کاغذ، ورق و… استفاده می شوند، نوع فایل دریافتی آن ها نیز متن، تصویر یا هر نوع طرح دو بعدی می باشد. اما چاپگرهای سه بعدی وظیفه ساخت قطعات را بر عهده داشته و لذا نوع طرح دریافتی آن ها نیز سه بعدی می باشد.

سفارش خرید پرینتر سه بعدی 

طرح سه بعدی ابتدا در کامپیوتر طراحی شده و سپس با استفاده از یک نرم افزار واسط به چاپگر سه بعدی منتقل می شود. این طرح می تواند یک قطعه صنعتی مثل چرخدنده، یک مجسمه، گلدان، بدنه یک دستگاه یا هر شکل پیچیده دیگری باشد. چاپگر سه بعدی می تواند طرح دریافتی را به شکل لایه لایه و با تمام جزئیات و ظرافت ها بسازد. قطعات ساخته شده با استفاده از این ماشین ها بسته به نوع ماده مورد استفاده دارای مقاومت و کیفیت های متفاوتی می باشند.

پرینتر F302 چه ویژگی هایی دارد؟

مزیت استفاده از این روش در ساخت قطعات نسبت به سایر روش های قطعه سازی، ساخت قطعات کم تیراژ با صرفه اقتصادی بسیار بالا و در سریعترین زمان ممکن است. در واقع به دلیل حذف مراحل قالب سازی و ساخت مستقیم و آسان قطعات این روش در تولید قطعات کم تیراژ بسیار موثر واقع شده و برای کاربران صرفه اقتصادی قابل توجهی ایجاد می کند. بدین ترتیب کاربر این ماشین ها می تواند در هر لحظه نسبت به ساخت هر قطعه ای با هر پیچیدگی هندسی اقدام نموده و خلاقیت در ساخت را در بالاترین سطح ممکن اعمال نماید.

معرفی محصول

چاپگرهای سه بعدی عمدتا در ساخت قطعات کوچک به شکل رایج تری مورد استفاده قرار می گیرند. چاپگرهای سه بعدی رایج معمولا ابعاد میز کار 20*20 سانتیمتر را پشتیبانی می‌کنند. چرا که ابعاد بزرگتر همراه در چاپ قطعات و حفظ کیفیت ساخت همراه با چالش‌هایی می باشد. بسیاری از چاپگرهایی که ابعاد میزکار 30*30 سانتیمتر را پشتیبانی می‌کنند، در ساخت قطعات ظریف دچار مشکل شده و افت کیفیت چاپ در آن ها مشهود است. بنابراین می توان گفت ابعاد میز کار 30*30 سانت برای چاپگرهای سه بعدی ابعاد نسبتا بزرگی محسوب می شود.

پرینتر F302 

پرینتر F302 به عنوان یک چاپگر سه بعدی حرفه ای امکان ساخت قطعات در حداکثر ابعاد 30*30*40 سانتی متر را داشته و با برخورداری از سیستم های حرکتی و کنترلی دقیق، کیفیت ساخت کم نظیری را فراهم می آورد.  این چاپگر همچنین با رابط کاربری مناسب و ساختار مکانیکی-الکترونیکی حرفه ای، اپراتوری آسانی را برای کاربران آن فراهم می آورد. حفظ سرعت چاپ در کنار حفظ کیفیت به عنوان اصلی ترین و برجسته ترین ویژگی این چاپگر مورد توجه قرار گرفته است.

سازگار با تمامی مواد اولیه

اکسترودر (سیستم تزریق) این چاپگر سه بعدی امکان چاپ پلیمرهای مختلف در حداکثر دمای 270 درجه سانتی گراد را داشته و از این رو با تمامی فیلامنت های (مواد اولیه) تجاری موجود در بازار سازگار می باشد. از طرفی ساخت برخی از قطعات صنعتی نیازمند گرم نگه داشتن میز کار تا دماهای بالاتر از 80 درجه سانتیگراد می باشد

ادامه سازگار با تمامی مواد اولیه

تا ضمن حفظ چسبندگی قطعه به میز کار و جلوگیری از تابیدگی قطعه در اثر انبساط و انقباظ، چسبندگی کافی بین لایه های قطعه نیز صورت پذیرد. قابلیت گرم شدن میز کار چاپگر F302 تا دمای نزدیک به 110 درجه سانتی‏گراد، امکان ساخت قطعات صنعتی با کمترین چالش را فراهم آورده است. قطعات تولید شده با این چاپگر به لحاظ استحکام، امکان استفاده مستقیم در صنایع را داشته و به لحاظ ظرافت، کم نظیرترین کیفیت سطح را به ارمغان می آورد.

پرینت سه بعدی و مجسمه سازی

از این رو بسیاری از افراد فعال در حوزه های هنری و مجسمه سازی و همچنین بسیاری از صنعتگران می توانند از کارایی بالای آن بهره برده و قطعاتی ظریف، دقیق و مستحکم تولید نمایند. به دلیل همین ویژگی، چاپگر F302 برای افرادی که قصد ارائه خدمات متنوع پرینت سه بعدی به مشتریان مختلف را دارند، مناسب و قابل توصیه می باشد.

کالیبراسیون و اپراتوری آسان

میز کار آلومینیومی ضخیم مورد استفاده در این دستگاه همچنین نیاز به تکرار کالیبراسین را در پایین ترین سطح قرار داده است. شاسی و بدنه فلزی تقویت شده این دستگاه همچنین ارتعاش را به حداقل رسانده است.  به زبان ساده تر کاربر این چاپگر برای استفاده از آن با حداقل چالش ها مواجه بوده و با کمترین مهارت می تواند با کیفیت ترین قطعات را تولید نماید. چاپگر F302 همچنین با بهره گیری از سیستم دایرکت درایو، از تزریقی یکنواخت و با کنترل پذیری دقیق همراه می باشد. بسیاری از چاپگرها پس از مدت زمان کوتاهی مستهلک شده و نیاز به کالیبراسیون مجدد مکانیکی پیدا می کنند که برای اپراتور دردسر ساز است. این چالش در چاپگر F302 اما به خوبی حل شده است. طراحی حرفه ای و مجموعه ویژگی‏ های مکانیکی F302 سبب حرکتی روان و با استهلاک پایین در محورها شده که نیاز به تنظیمات مکانیکی توسط کاربر را به حداقل رسانده است.

نمایشگر گرافیکی و رابط کاربری

چاپگر F302 به یک نمایشگر گرافیکی ۱۲۸*۶۴ مجهز است. این نمایشگر پارامترهای کنترلی را به شکلی واضح در اختیار اپراتور گذاشته و اپراتور می‌تواند از طریق آن پارامترهای مورد نیاز خود در منو را دستخوش تغییر نماید. نمایش پارامترها به شکل گرافیکی در صفحه نمایش این دستگاه حس خوبی را به کاربران آن می‌دهد. این نمایشگر همچنین دارای یک درگاه SD جهت ورود کارت حافظه می‌باشد تا کاربر بتواند امکان پرینت فایلهای مورد نیاز خود بدون اتصال به رایانه را فراهم آورد. هر چند امکان ارتباط مستقیم با کامپیوتر نیز در چاپگر F302 وجود دارد اما وجود درگاه SD به جهت سهولت کاربری در چاپگرهای سه بعدی دارای مزیت مهمیست. چرا که در بسیاری از مواقع قطعی کابل اتصال به رایانه در چاپگرهای ساده‌تر سبب از دست رفتن مراحل ساخت و ایجاد مشکل در ساخت قطعات می‌شود.

تاثیر پرینتر های سه بعدی در معماری

پرینترهای سه بعدی، معماران ، طراحان و مدلسازان را از کارهای دستی رها می کند تا بتوانند انرژی خود را صرف تدوین مفاهیم و پرداختن به کار نهایی کنند. به لطف فناوری چاپ سه بعدی ، اکثر سازه را می توان به صورت همزمان به صورت یک قطعه چاپ کرد. یک چاپگر سه بعدی همچنین قادر به تولید اجزای پیچیده ای مانند ستون ها، کمان ها ، قوس ها و … به همان صورت که مورد نیاز معماران و سایر کاربران قرار دارد، است. چاپ سه بعدی به شما امکان می دهد تا به طور موثری مدل های معماری کم نظیر و با کیفیت را ایجاد کنید.تأثیر اصلی پرینتر های سه بعدی در صنعت در تولید ماکت و یا مدل بوده است.

پرینتر سه بعدی و ماکت های معماری

ماکت های معماری یکی از پیچیده ترین محصولات هستند. ایجاد حتی یک مدل نسبتاً ساده می تواند هفته ها طول بکشد و به طور معمول صدها دلار و در موارد خاص حتی هزاران دلار هزینه به همراه دارد اما نه با پرینتر سه بعدی! این فناوری فرآیند مدل سازی معماری را کاملاً متحول کرده است ، و علاوه بر اینکه به شدت هزینه ها را کاهش داده حتی زمان بندی نیز بهبود یافته است. ماکت هایی که برای ساخت آن ها روزها و حتی ماه ها وقت صرف می شد امروزه با استفاده از پرینتر های سه بعدی در عرض چند ساعت به اتمام می رسند.

منبع: جهان سی ان سی